Fel

Ett oväntat fel har uppstått. Var god försök senare.

Bekräfta

Är du säker på att du vill radera?
Bästa kund, vid beställning under 200:- tillkommer en extra hanteringsavgift på 79:-

Välj JA för att gå vidare med din beställning. Välj NEJ gå tillbaka och komplettera din beställning eller för att spara ordern till senare tillfälle.

VIKTIGT MEDDELANDE!

Vi uppdaterar vår webbshop och du kan därför uppleva att visa sidor eller produkter inte visas som de ska. Vi ber om överseende och hoppas att problemet snart ska vara åtgärdat.

Lekolars säljare finns i hela landet

Hitta säljaren i din kommun


 

För dig som är arkitekt, byggare eller fastighetsförvaltare 

 
Välkommen att kontakta Lekolars säljare

Alexander Englund

alexander.englund@lekolar.se
0705-20 96 01 
Distriktschef i följande kommuner >>

Beatrix Fager

beatrix.fager@lekolar.se

070- 166 19 34
Säljare lekplatsutrustning >>

Bjarne Andersson

bjarne.andersson@lekolar.se
070-166 19 10
Distriktschef i följande kommuner >>

Carina Södertun

carina.sodertun@lekolar.se
070-166 19 14
Distriktschef i följande kommuner >>

Daniel Helander

daniel.helander@lekolar.se
070-166 19 19
Projektsäljare >>

David Anderberg

david.anderberg@lekolar.se
070-332 48 99
Projektsäljare i följande kommuner >>

Greta Kaldi

greta.kaldi@lekolar.se
073-656 98 90
Distriktschef i följande kommuner >>

Göran Åkerblad

goran.akerblad@lekolar.se
070-166 19 31 
Distriktschef i följande kommuner >>

Jan Magnusson

jan.magnusson@lekolar.se 
070-520 96 61 
Projektsäljare i följande kommuner >>

Jennie Holmgren

jennie.holmgren@lekolar.se
070-166 19 29
Distriktschef i följande kommuner >>

Karin Bångman

karin.bangman@lekolar.se
070-166 19 18
Säljare lekplatsutrustning >>

Mats Nauclér

mats.naucler@lekolar.se
070-166 19 24
Distriktschef i följande kommuner >>

Melker Samuelsson

melker.samuelsson@lekolar.se
070-166 19 17
Distriktschef i följande kommuner >>


Michael Arnoldsson

michael.arnoldsson@lekolar.se
070-591 46 31
Projektsäljare i följande kommuner >>

Peter Myllys

peter.myllys@lekolar.se
070-520 96 90
Distriktschef i följande kommuner >>

Peter Nilsson

peter.d.nilsson@lekolar.se 
070-166 19 20
Strategisk försäljnings- & marknadschef

Pia Johansson

pia.johansson@lekolar.se

070-1661928
Distriktschef i följande kommuner >>

Robin Hurtig Lekolar

Robin Hurtig

robin.hurtig@lekolar.se
070-166 19 32
Key Account Manager Friskolor

Sauli Hakkarainen

sauli.hakkarainen@lekolar.se
073-656 98 40
Operativ försäljningschef Sverige

Theres Ekmark Lekolar

Theres Ekmark

theres.ekmark@lekolar.se

070-166 19 00 

Distriktschef i Stockholms Stad >>

Tomas Trenneby
tomas.trenneby@lekolar.se
070-1661902
Regionsäljare i följande kommuner >>

 Viktor Feliniak 

viktor.feliniak@lekolar.se 
070-166 19 35 
Distriktschef i följande kommuner >>

 

 

 

 

Kostnadsfria inredningsförslag för skola och förskola

På Lekolar har vi arbetat med inredning av pedagogiska miljöer i över 40 år – erfarenheter vi vill dela med oss av! Hos oss får du allt från personliga besök av våra kunniga säljare till 3D-baserade inredningsförslag baserade på just dina lokaler och förutsättningar! Våra inredningsexperter hjälper dig att inreda lärmiljön på din skola eller förskola. Vårt koncept för inredning av lärmiljöer är utvecklat med utgångspunkt i de olika lärsituationerna i skolan och förskolan och det faktum att både skolans och förskolans ytor ofta är begränsade.

I våra inredningsförslag sätter vi alltid pedagogiken och flexibiliteten i fokus. Vi erbjuder ett stort sortiment för både skolan och förskolan - allt från skolmöbler och lekplatsutrustning till barnvagnar, pärlor, spel, lego, lim, pussel, programmeringsverktyg, pedagogiska leksaker och pyssel för barn. Majoriteten av våra produkter inom tillämpningsområdena leksaker, hobbymaterial och skolmöbler uppfyller Upphandlingsmyndighetens krav för Giftfri förskola.

Välkommen att kontakta din säljare!

Glömt lösenord?

Vill du bli kund hos oss?

Du behöver ha ett kundnummer eller organisationsnummer för att handla hos oss.

Registrera mig

Återställ lösenord

Ange din e-post så skickar vi dig ett meddelande med en länk för att välja nytt lösenord.