Ett oväntat fel har uppstått. Var god försök senare.

Bekräfta

Är du säker på att du vill radera?
Är du säker på att du vill radera?
Bästa kund, vid beställning under 200:- tillkommer en extra hanteringsavgift på 79:-

Välj JA för att gå vidare med din beställning. Välj NEJ gå tillbaka och komplettera din beställning eller för att spara ordern till senare tillfälle.
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".

Viktig information

På grund av systemuppdateringar kan det idag förekomma problem med att se vissa produkter på vår webbshop. Vi ber om ursäkt för detta och ber dig kontakta kundtjanst@lekolar.se för frågor och beställningar.

Hörnmodul Snake 45 grader låg rygg med metallben inkl tyg

Art.nr: 81982
Snakes olika moduler gör det enkelt att möblera för olika lärsituationer. Sektion med rygg. Mått: Sitthöjd 43 cm. B85xD70xH115 cm. Kallskum. Benen silverlackerade, RAL 9006. Klädd i standardtyg X2. Kopplingsbeslag ingår.
Pris från:
8.386,00 kr

Märkning

fsc

Fakta

  • Titel: Hörnmodul Snake 45 grader låg rygg med metallben inkl tyg
  • Miljömärkning: FSC
  • Tvättråd: Torka av med fuktig trasa
  • Material: Polyester
  • Slitstyrka: 100000
  • Bredd: 85 cm
  • Höjd: 115 cm
  • Djup: 70 cm
  • Sitthöjd: 43 cm
  • Sittdjup: 58 cm
  • Färg:

Dokument och filer

Andra köpte också

  • Hörnmodul Snake 45 grader hög rygg med metallben inkl tyg

    Hörnmodul Snake 45 grader hög rygg med metallben inkl tyg

    Snakes olika moduler gör det enkelt att möblera för olika lärsituationer. Sektion med rygg. Mått: Sitthöjd 43 cm. B85xD70xH165 cm. Kallskum. Benen silverlackerade, RAL 9006. Klädd i standardtyg X2. Kopplingsbeslag ingår.
    Pris från:
    9.371,00 kr
  • Hörnmodul Snake 45 grader med metallben inkl tyg

    Hörnmodul Snake 45 grader med metallben inkl tyg

    Snakes olika moduler gör det enkelt att möblera om för olika lärsituationer. De rygglösa modulerna gör att man kan sitta från två håll. Vill man ha ett ryggstöd så köper man till den tillhörande ryggmodulen. Sitthöjd 43 cm. Djup 50 cm. Kallskum. Benen silverlackerade, RAL 9006. Klädd i standardtyg X2. Kopplingsbeslag ingår.
    Pris från:
    4.265,00 kr
  • Sittpuff Geo 3 H45 cm

    Sittpuff Geo 3 H45 cm

    Sittpuff i triangelform. Mått: 50x50x50 cm, höjd 45 cm. Vikt 5,4 kg. Ram av björkplywood. Skumplastkuddar uppfyller EN 1021: 1 + 2 brandkrav. Klädsel i tyg X2. SL1, 100 000 Martindale.
    Pris från:
    3.783,00 kr
  • Sittmodul Snake 100 låg rygg med metallben inkl tyg

    Sittmodul Snake 100 låg rygg med metallben inkl tyg

    Snakes olika moduler gör det enkelt att möblera för olika lärsituationer. Sektion med rygg. Mått: Sitthöjd 43 cm. B100xD62xH115 cm. Kallskum. Benen silverlackerade, RAL 9006. Klädd i standardtyg X2. Kopplingsbeslag ingår.
    Pris från:
    9.108,00 kr
  • Babblarna Naturgummi, BD

    Babblarna Naturgummi, BD

    Art.nr: 137226
    6 st/fp. Säg hej till Babblarna! Ta med Babba, Bibbi, Bobbo, Dadda, Diddi och Doddo på äventyr! Roliga plastfigurer för fantasifull språklek. Runda, mjuka och färgglada blir Babblarnas figurer en klar favorit i leksakshyllan eller varför inte ute i skogen. Dessa är gjorda av naturgummi som är ett härligt lent naturmaterial från gummiträd och de är målade med organiska giftfria färger. De är sköna för små händer och är både hållbara och biologiskt nedbrytbara. De funkar lika fint att leka med på golvet som i vattnet. OBS! Naturmaterialets färger kan förändras på grund av yttre omständigheter och man bör därför undvika att förvara produkten i direkt solljus. Om färgen upplevs ljusare efter en tid diska med ljummet vatten och diskmedel så återfår figuren sin ursprungliga nyans. Mått: 6,5-9 cm. PVC-fri. Från 0 år.
    499,00 kr
  • Liknande produkter

    • Ztool

      Ztool

      Ett portabelt datorbord med sits som gör det bekvämt och ergonomiskt riktigt att arbeta med laptop även där det saknas bord. Ztool fungerar lika bra direkt på golvet som på en pall eller i en trappa. Finns i färgerna grå, röd och grön. Mått: 36x61 cm. Skrivyta 36x26 cm. Av polypropen. Vikt 1,6 kg.
      Pris från:
      478,00 kr
    • Utställningsmonter hög 4 öppna sidor

      Utställningsmonter hög 4 öppna sidor

      Art.nr: 38092
      På hjul med låsbar lucka. 4 ”öppna” sidor i säkerhetsglas. Mått: B62xD62xH162 cm. Tillverkad i vitpigmenterat björkkryssfaner. Hyllor i säkerhetsglas.
      19.392,00 kr
    • Bord 12:38 HT 120x60 cm silverstativ

      Bord 12:38 HT 120x60 cm silverstativ

      Bordsskiva i tåligt högtryckslaminat. Ställbara tassar för anpassning till ojämna ytor. Stativet lackerat i silver RAL 9006.
      Pris från:
      1.658,00 kr
    • Bokvagn Annika vitpigmenterad

      Bokvagn Annika vitpigmenterad

      Art.nr: 39041
      Enkelsidig bokvagn som kan placeras mot vägg. 4 st låsbara hjul. Mått: B64,5xD40xH71 cm. Tillverkad i 18 mm vitpigmenterad björkkryssfaner.
      5.792,00 kr
    • Norden bokhylla B100xD30xH210

      Norden bokhylla B100xD30xH210

      Bokhylla på sockel i direktlaminat. Inredd med 5 hyllplan varav 3 flyttbara.
      Pris från:
      4.864,00 kr
    Glömt lösenord?

    Vill du bli kund hos oss?

    Du behöver ha ett kundnummer eller organisationsnummer för att handla hos oss.

    Registrera mig

    Återställ lösenord

    Ange din e-post så skickar vi dig ett meddelande med en länk för att välja nytt lösenord.