Den skålformade tillgänglighetsanpassade gungsitsen ger en trygg och stimulerande gungupplevelse som lockar till upprepad lek. Att gunga främjar balans, fokus och socialt samspel och är ofta en av lekplatsens mest uppskattade aktiviteter. Sitsen inbjuder till bekväm gungning i sittande position. Av TPE. För barn under 15 år.
Den skålformade tillgänglighetsanpassade gungsitsen ger en trygg och stimulerande gungupplevelse som lockar till upprepad lek. Att gunga främjar balans, fokus och socialt samspel och är ofta en av lekplatsens mest uppskattade aktiviteter. Sitsen inbjuder till bekväm gungning i sittande position. Av TPE, bälten av PP För barn under 6 år.
I denna konstruktion får de barnen bemästra konsten att gå i trappa och nedför ramp på ett tryggt sätt. Denna struktur är fantastisk för att främja grovmotorisk utveckling, koordination och balans hos barnen. Den kommer inte bara att hålla dem i rörelse, utan den är också ett mångsidigt element som enkelt kan integreras i rolleken. Trappan med ramp inspirerar till rörelse och blir ett fint tillskott i utemiljön. Tillverkad av FSC-certifierad furu som är ytbehandlad med en vattenbaserad lack. För markförankring behövs 4 st av 161297, eller 151133 för ytmontering. Levereras omonterad.
En extra hög klassisk A-gunga med den populära fågelbogungsitsen där flera barn kan gunga tillsammans. Gungandet stärker barnens balans och koordination och dessutom lär sig barnen att orientera sig och fokusera även under rörelse. Gungrörelsen har även en lugnande och sensorisk stimulerande effekt. Av galvaniserat och pulverlackerat stål. Vid installation ska alltid den medföljande manualen användas. Den senaste versionen finns att tillgå på begäran. Inkluderar markförankring K1.
1 L. Med denna unika såplösning är det roligare än någonsin att blåsa bubblor. Ger stora, fina bubblor som inte spricker så lätt. Behållare av PE-plast. För utomhusbruk. Oparfymerad. PVC-fri. Från 3 år.
Dubbel A-gunga med balk av galvaniserat och pulverlackerat stål med en fågelbogunga och en platt gungsits. Denna konstruktion är baserad på 100 % återvunnet material. Alla stolpar är tillverkade av återvunnen textil. Några av många fördelar med detta material är att det inte rostar, inte absorberar vatten, är UV-resistent och ändå är lika hållbart som stål. Kärnan på alla paneler är av återvunna rep och fiskenät. Vid installation ska alltid den medföljande manualen användas. Den senaste versionen finns att tillgå på begäran.
Gungställning inklusive fågelbogunga. Vid installation ska alltid den medföljande manualen användas. Den senaste versionen finns att tillgå på begäran. Leverantörens artikelnummer ST1423 Inkluderar markförankring K1.