Acceptera YouTube-cookies för att spela upp videon

Cookiepolicy

Ett oväntat fel har uppstått. Var god försök senare.

Bekräfta

Är du säker på att du vill radera?
Är du säker på att du vill radera?
Bästa kund, vid beställning under 200:- tillkommer en extra hanteringsavgift på 79:-

Välj JA för att gå vidare med din beställning. Välj NEJ gå tillbaka och komplettera din beställning eller för att spara ordern till senare tillfälle.
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".

Kubus med 1 hyllplan

Art.nr: 82780
Tillverkas i björkkryssfaner av högsta kvalitet. Levereras med 2 fasta hjul för ena kortsidan och 2 rörliga men låsbara hjul för den andra samt 1 i mitten. Förborrade hål för enkel montering av hjul. Mobila enheter ger en ökad flexibilitet och möjlighet att enkelt förändra rummets möblering. Vi vill dock göra er uppmärksamma på att hyllor och hurtsar på hjul innebär en ökad tipprisk, särskilt då enheten placeras fritt på golvet. Undvik att placera tunga föremål högt upp i hyllan. Låt inte barnen själva förflytta hyllan. Det går att minska tipprisken genom att rikta hjulen framåt respektive bakåt samt låsa hjulen i detta läge. Om hyllan ska användas som rumsavdelare eller fristående, rekommenderar vi användning av stödben. För mobila hyllor med en höjd över 80 cm rekommenderas att dessa placeras mot vägg eller dylikt. Förvaringslådor finns som tillval, både i björkkryssfaner eller flätade korgar. Mått: 119x38x87 cm. Svanenmärkt, licensnummer 5031 0099.

Märkning

svanen fsc

Fakta

  • Titel: Kubus med 1 hyllplan
  • Miljömärkning: FSC, Svanen
  • Tvättråd: Torka av med fuktig trasa

Dokument och filer

Produkten uppfyller dessa cirkulära kriterier
Cirkulär design
Övervägande återvunnet/förnybart material
Hela produkten kan materialåtervinnas
Möjlighet till rekonditionering
Ingen permanent sammanfogning av olika material

Andra köpte också

  • Tillbehör
    Kubus stödben (2-pack)

    Kubus stödben (2-pack)

    Rekommenderas att köpa till förvaring som är över 80 cm hög för att eliminera tipprisken. Låsbara hjul. Tillverkas i björkkryssfaner av högsta kvalitet. Om hyllan ska användas som rumsavdelare eller fristående, rekommenderar vi användning av stödben. Svanenmärkt, licensnummer 5031 0099.
    Logga in för att se ditt avtalade pris.
  • Kubus björk 1 hyllplan med HT-topp

    Kubus björk 1 hyllplan med HT-topp

    Tillverkas i björkkryssfaner av högsta kvalitet. Välj färg för högtryckslaminat på toppen. Levereras med 4 rörliga hjul, 2 låsbara. Förborrade hål för enkel montering av hjul. Det går att minska tipprisken genom att rikta hjulen framåt respektive bakåt samt låsa hjulen i detta läge. Om hyllan ska användas som rumsavdelare eller fristående, rekommenderar vi användning av stödben. Förvaringslådor finns som tillval, både i björkkryssfaner eller flätade korgar. Mått: 119x38x50 cm. Monterad. Svanenmärkt, licensnummer 5031 0099.
    Logga in för att se ditt avtalade pris.
  • Kubus vitpig 4 fack med HT-topp

    Kubus vitpig 4 fack med HT-topp

    Tillverkas i björkkryssfaner av högsta kvalitet. Välj färg för högtryckslaminat på toppen. Levereras med 2 fasta hjul för ena kortsidan och 2 rörliga men låsbara hjul för den andra. Förborrade hål för enkel montering av hjul. Det går att minska tipprisken genom att rikta hjulen framåt respektive bakåt samt låsa hjulen i detta läge. Om hyllan ska användas som rumsavdelare eller fristående, rekommenderar vi användning av stödben. För mobila hyllor med en höjd över 80 cm rekommenderas att dessa placeras mot vägg eller dylikt. Förvaringslådor finns som tillval, både i björkkryssfaner eller flätade korgar. Mått: 80x38x87 cm. Monterad. Svanenmärkt, licensnummer 5031 0099.
    Logga in för att se ditt avtalade pris.
  • Norden FSC bokhylla B100xH90xD30

    Norden FSC bokhylla B100xH90xD30

    Bokhylla på sockel i direktlaminat. Inredd med 3 hyllplan varav 2 flyttbara.
    Logga in för att se ditt avtalade pris.
  • Hylla

    Hylla

    Art.nr: 80473
    Hylla i lönn med tre plan varav den översta är med reling. Utan baksida. Mått: 40x51x64 cm.
    Logga in för att se ditt avtalade pris.
  • Liknande produkter

    • Kubus förvaringslåda

      Kubus förvaringslåda

      Förvaringslåda med handtag och handhål. Tillverkas i björkkryssfaner av högsta kvalitet. Monterad. Mått: 37x36x35 cm. Svanenmärkt, licensnummer 5031 0099.
      Logga in för att se ditt avtalade pris.
    • Kubus låda

      Kubus låda

      Lådinsats med 3 lådor, passar i ett fack. Handhål som handtag. Lådans storlek 28,5x30x6 cm. Insats 37x36x35 cm. Lådor utan lådstopp. Svanenmärkt, licensnummer 5031 0099.
      Logga in för att se ditt avtalade pris.
    • Kubus stödben (2-pack)

      Kubus stödben (2-pack)

      Rekommenderas att köpa till förvaring som är över 80 cm hög för att eliminera tipprisken. Låsbara hjul. Tillverkas i björkkryssfaner av högsta kvalitet. Om hyllan ska användas som rumsavdelare eller fristående, rekommenderar vi användning av stödben. Svanenmärkt, licensnummer 5031 0099.
      Logga in för att se ditt avtalade pris.
    • Kubus förvaringslåda plexi

      Kubus förvaringslåda plexi

      Förvaringslåda med handtag och handhål. plexi på ena sidan. Tillverkas i björkkryssfaner av högsta kvalitet. Monterad. Mått: 37x36x35 cm.
      Logga in för att se ditt avtalade pris.
    • Kubus dörr

      Kubus dörr

      Dörr med gångjärn, vändbar. Knopp som handtag. Svanenmärkt, licensnummer 5031 0099.
      Logga in för att se ditt avtalade pris.
    Glömt lösenord?

    Vill du bli kund hos oss?

    Du behöver ha ett kundnummer eller organisationsnummer för att handla hos oss. Observera att dina avtalade priser syns först när du loggat in.

    Registrera mig

    Återställ lösenord

    Ange din e-post så skickar vi dig ett meddelande med en länk för att välja nytt lösenord.