Sits och rygg är tillverkade av plywood med en yta av högtryckslaminat. Sitsen är skålad vilket gör den behaglig att sitta på. Stativet är lackerat i silver, RAL 9006. Ställbar i höjderna 38, 43, 46 och 51 cm. Glidfötter i plast varav två är justerbara med ställskruv. En distans mellan rygg och stativ möjliggör upphängning av stolen med hjälp av ryggen. För att förhindra skador på bordet vid upphängning är glidskydd monterade på ryggen. Distansen gör det även möjligt att använda stativet som en praktisk väskkrok.
Logga in för att se ditt avtalade pris.
Märkning
Fakta
Titel: Stol Como FSC ställbar stor sits silverstativ
Miljömärkning: FSC
Montering: Levereras monterad
Tvättråd: Torka med fuktad trasa och milt rengöringsmedel. Eftertorka med torr trasa.
Justerbara tassar. Sitthöjd: ställbar till 38, 43, 46 eller 51 cm. Mått: B36xD35 cm. Vikt 4,8 kg. Sits och rygg i högtryckslaminat. Silverlackerat stativ, RAL 9006.
126 st/fp. Ofärgat smältlim som passar vår lilla limpistol artnr 122003. Limmar de flesta material. Användning av limpistol och limstavar rekommenderas från 6 år och alltid under vuxens överinseende. ø 7 mm. Längd 100 mm.
Sits och rygg är tillverkade av plywood med en yta av högtryckslaminat. Sitsen är skålad vilket gör den behaglig att sitta på. Stativet är lackerat i svart, RAL 9005. Tassar med filt. En distans mellan rygg och stativ möjliggör upphängning av stolen med hjälp av ryggen. För att förhindra skador på bordet vid upphängning är glidskydd monterade på ryggen. Distansen gör det även möjligt att använda stativet som en praktisk väskkrok. Stapelbar.
Sits och rygg är tillverkade av plywood med en yta av högtryckslaminat. Sitsen är skålad vilket gör den behaglig att sitta på. Stativet är lackerat i vitt, RAL 9003. Tassar med filt. En distans mellan rygg och stativ möjliggör upphängning av stolen med hjälp av ryggen. För att förhindra skador på bordet vid upphängning är glidskydd monterade på ryggen. Distansen gör det även möjligt att använda stativet som en praktisk väskkrok. Stapelbar.
Sits och rygg är tillverkade av plywood med en yta av högtryckslaminat. Sitsen är skålad vilket gör den behaglig att sitta på. Stativet är lackerat i silver, RAL 9006. Stativet har en utformning som gör det möjligt att koppla samman flera stolar. Tassar med filt. En distans mellan rygg och stativ möjliggör upphängning av stolen med hjälp av ryggen. För att förhindra skador på bordet vid upphängning är glidskydd monterade på ryggen. Distansen gör det även möjligt att använda stativet som en praktisk väskkrok. Stapelbar.
Sits och rygg är tillverkade av plywood med en yta av högtryckslaminat. Sitsen är skålad vilket gör den behaglig att sitta på. Stativet är lackerat i silver, RAL 9006. Tassar med filt. En distans mellan rygg och stativ möjliggör upphängning av stolen med hjälp av ryggen. För att förhindra skador på bordet vid upphängning är glidskydd monterade på ryggen. Distansen gör det även möjligt att använda stativet som en praktisk väskkrok. Stapelbar.
Sits och rygg är tillverkade av plywood med en yta av högtryckslaminat. Sitsen är skålad vilket gör den behaglig att sitta på. Stativet är lackerat i silver, RAL 9006. Stativet har en utformning som gör det möjligt att koppla samman flera stolar. Tassar med filt. En distans mellan rygg och stativ möjliggör upphängning av stolen med hjälp av ryggen. För att förhindra skador på bordet vid upphängning är glidskydd monterade på ryggen. Distansen gör det även möjligt att använda stativet som en praktisk väskkrok. Stapelbar.